Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Okulumuzun Yapı Taşları


Bizi biz yapan yapıtaşları şunlardır:

• YAŞIYORUZ
Hedefimiz,; okulumuzda eğitim alan çocukların “bir evlerinden diğerine” gelmiş olmanın rahatlığıyla güne başlamasıdır.. Çocuklarımızın fiziki, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan kendilerini tam anlamıyla güvende hissedecekleri bir ortam sunuyoruz.

• ÖĞRENİYORUZ
Okulumuza 1-6 yaş arası çocuklar kabul ediliyor.
Her çocuğumuzun yaş ve gelişimsel olarak dikkat edilerek ayrılmış sınıfları bulunuyor. Çocuğumuzun merkeze alınarak duygusal, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak bir bütün olarak ele alındığı öğrenme sürecine yönelik bir okul ortamı sunuyoruz.
Heyecanlı, öğrenmeye meraklı, kıpır kıpır miniklerimiz, sınıf içi ve sınıf dışı oyunlarla, başarılı bir dönem geçiriyor.

• EĞLENİYORUZ
Sanat faaliyeti problem çözme becerisi, başladığı işi bitirme azmi sanatsal faaliyetlerle geliştiriliyor. Kısacası sanat, çocuklarımızı günden güne büyüten ve geliştiren bir araç olarak günlük programımızın temelinde yer alıyor.

• OYUN
Bahçe ve doğa kadar iyi bir öğretmen olan  “oyun” da okullarımızın temel eğitim ve eğlence anlayışlarından biri. Çünkü oyun, çocuğun öğrenme alanı, deyim yerindeyse laboratuvarı. Orada yaptığı deneyler onu hayata hazırlıyor, sosyal ilişkilerini düzenliyor, öğrendiklerini pekiştirmesini sağlıyor. Her şeye dokunan çocuk, sert-yumuşak, soğuk-sıcak, kuru-ıslak, sivri-yuvarlak, pürüzlü-düz gibi kavramları deneyerek öğreniyor. Bir yetişkin için zaman kaybı gibi görünen ileri geri yürümelerle adımlarının kısalığı ve uzunluğunun sonucu nasıl etkilediğini ölçüyor. Bir ağacın kabuğunda yürüyen karıncayı gözünü kırpmadan izlerken odaklanma becerisini geliştiriyor. Bahçemizin bazı bölgelerinde hazırladığımız oyun alanları çocuklarımıza eğlenirken öğrenmenin, keyfini yaşatıyor.

• BÜYÜYORUZ
Beslenmenin çocukların bugünkü fiziksel ve zihinsel gelişimindeki etkisi kadar sağlıklı bir geleceğe olan etkisinin farkındayız. Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan öğünlerimiz kurumumuzda, kendi ev yapımı ürünlerimizden yapılmaktadır. Meyve ve sebzeler mevsimine göre tercih edilmektedir. Aylık yemek listemiz her ay velimize sunulmaktadır.

• UYKU
Öğlen uykusuna ihtiyaç duyan 1-3 yaş arası miniklerimize uygun uyku odalarımızla rahat bir ortam sunuyoruz.
Uyandıklarında, dinlenmiş ve güçlenmiş bir halde arkadaşlarına katılarak faaliyetlerine devam etmektedirler.

• SAĞLIK

Çocuklarımızın sağlıklarıyla ilgili her türlü durumu yakından izliyoruz.
Çocuklarımızı yakından izleyebilmemiz ve tanımamız açısından, kayıt esnasında da çocuğun sağlığıyla ilgili ayrıntılı bilgi istiyoruz. Okulumuzda gün içinde rahatsızlanan çocuğumuza, ilkyardım alanında eğitimli öğretmenimiz ilk müdahaleyi yaparak veliyi bilgilendirmektedir.
 
  ADRES:  Sakarbaba Cad. 5082. Sk. No: 40 Yeni Erenler Belediyesi Yanı (AK Parti Erenler İlçe Binası Arkası) Erenler / Sakarya
TELEFON: 0 264 2418253
GSM: 0 535 7931436
E-POSTA: bilgi@sakaryakres.com